fbpx

Hipnoza w uzależnieniu od alkoholu

Taniec - Wolność - Miłość

Problemy z alkoholem?

Hipnoza w uzależnieniu od alkoholu, w odróżnieniu od stosowania środków farmakologicznych, nie wpływa negatywnie na ludzki organizm, a co za tym idzie – nie posiada żadnych, ubocznych efektów somatycznych. Dzieje się tak, ponieważ jest to wyłącznie metoda psychologiczna, która opiera się na docieraniu do osoby zahipnotyzowanej m.in. poprzez jej podświadomość. Nic więc dziwnego, iż jest ona o wiele bezpieczniejsza i mniej inwazyjna od tradycyjnie wykorzystywanych technik leczniczych.

Ustalenie przyczyn uzależnienia

Hipnoterapia nie bazuje na utartych schematach. Z tego też względu, każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Nie powinien zatem dziwić fakt, iż hipnoza w uzależnieniu od alkoholu przebiega u każdego pacjenta w sposób odmienny. Kluczem do sukcesu jest tu dopasowanie odpowiednich technik hipnotycznych do profilu psychologicznego danego człowieka. Ustalenie na samym początku tego typu podstaw pomaga zaś wyodrębnić potencjalne powody choroby alkoholowej. Na tym etapie bardzo istotne jest również nawiązanie odpowiedniej więzi na linii terapeuta – osoba uzależniona.

Uświadomienie problemu

Największym problemem pacjentów cierpiących na chorobę alkoholową jest blokada psychiczna, która uniemożliwia dostrzeżenie realnego problemu, a konkretniej – druzgoczącego wpływu tegoż nałogu zarówno na organizm chorego, jak i na jego otoczenie, w tym rodzinę i bliskich. Ratunkiem jest tu hipnoza w leczeniu alkoholizmu, która skutecznie pomaga wyeliminować u pacjenta wszelkie opory przed postawieniem pierwszego kroku na drodze do szczęśliwego życia bez uzależnień.

Znalezienie motywacji

Jednym z pierwszych kroków na drodze do uwolnienia się od nałogu alkoholowego jest uformowanie naturalnej motywacji wewnętrznej, która przełoży się w dalszej perspektywie czasu na skuteczne porzucenie uzależnienia. Na tym etapie prowadzący podejmuje też z pacjentem próbę rozbudowania jego asertywności. To właśnie ona ma bowiem w przyszłości stać na straży jego trzeźwego umysłu.

Negatywne skojarzenia z alkoholem

Terapia hipnotyczna ma za zadanie także zredukować u pacjenta poczucie przymusu korzystania z tego typu używek. W tym celu stosowana jest m.in. technika awersyjna, która bazuje na stworzeniu siatki indywidualnych, a jednocześnie negatywnych skojarzeń z tym nałogiem. W skutek tego osoba zahipnotyzowana zacznie z czasem odczuwać wstręt nawet przy minimalnym kontakcie z alkoholem.

Pozytywne efekty hipnozy w leczeniu uzależnienia

Hipnoza w leczeniu uzależnienia od alkoholu daje zatem z jednej strony szybkie efekty w stosunkowo krótkim czasie, z drugiej natomiast sprawia, iż są one bardzo trwałe. Warto jednak pamiętać, iż hipnoterapia powinna być prowadzona przez profesjonalistów. Tylko dzięki nim można osiągnąć zamierzone cele.

Szukasz pomocy w leczeniu hipnozą?

Hipnoza

Hipnoza

Co to jest hipnoza? Zastanawiasz się, co to jest hipnoza ? Źródła podają wiele definicji tego pojęcia, które często są rozbieżne. W najprostszym ujęciu jest to po prostu taki stan umysłu, który zachodzi w sposób naturalny. Tak, dobrze myślisz – jes...
Umów się na wizytę lub konsultacje

Umów się na wizytę lub konsultacje

Kim jestem? Dyplomowana bioenergoterapeutka, hipnotyzerka, coach, mistrz naturopatii - Grażyna Arendt. Prowadzę regularne zajęcia z pracy z emocjami poprzez ruch oraz cykliczne warsztaty weekendowe. Jestem członkiem Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów.Pracuje główn...