fbpx

Hipnoza a bezsenność

Taniec - Wolność - Miłość

Problemy z bezsennością a hipnoza

Problemy ze snem, wbrew powszechnej opinii, nie leżą zazwyczaj po stronie m.in. nieprawidłowego tryby życia czy też wynikającego z tego tytułu stresu, lecz mają podłoże natury psychicznej. Jeżeli zatem zastanawiasz się – jak poradzić sobie z bezsennością, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Hipnoza alternatywą w bezsenności

Odpowiednio przeprowadzona terapia hipnotyczna wpłynie na Twój mózg w taki sposób, aby nie miał on już problemów z przechodzeniem w tryb spoczynku. Odrzuć tym samym ingerujące w organizm środki farmakologiczne i pozwól, aby zajęła się tą kwestią hipnoza. Bezsenność to bowiem jeden z licznych problemów, które potrafi ona rozwiązać. Jest to zdrowsza alternatywa tradycyjnych sposobów leczenia, ponieważ nie nakazuje stosowania środków nasennych, które mogą nieść za sobą negatywne konsekwencje w postaci np. rozregulowania Twojego osobistego zegara biologicznego.

Jak hipnoza wpływa na bezsenność?

Jak hipnoza wpływa na bezsenność? To proste – wprowadza ona osobę zahipnotyzowaną w trans, który jest podobny pod wieloma względami do spania. Oba te stany bazują na zbliżonych do siebie rytmach aktywności mózgu, dzięki czemu ta metoda jest polecana nawet w trudnych przypadkach.

Terapia hipnotyczna wpływa na osoby zmagające się z bezsennością na wielu płaszczyznach. Wśród nich wyróżnić można m.in. podświadomość i świadomość. Pierwsza z nich skupia się w głównej mierze na diagnozie i usunięciu przyczyn problemów ze snem, druga natomiast pozwala wypracować pacjentowi własną technikę radzenia sobie z bezsennością w przyszłości. Z pomocą przychodzi tu też tzw. sen indukowany, który pozwala danej osobie na regulację organizmu podczas odpoczynku.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto skorzystać z hipnozy podczas bezsenności? Powodów jest naprawdę wiele, jednak najważniejszy z nich to ten, iż umożliwia ona wyeliminowanie tego problemu raz na zawsze. Jak to możliwe? W trakcie hipnoterapii pacjent zostaje bowiem zapoznany z szeregiem technik, które – pod kontrolą hipnotyzera – pozwalają mu przywrócić, a następnie zachować równowagę pomiędzy jego stanem psychicznym a fizjologicznym. Dzięki temu staje się on odporniejszy na problemy ze snem.

Efekty hipnozy w bezsenności

Należy pamiętać, iż hipnoza to proces. Tylko systematyczne korzystanie z terapii hipnotycznej pozwoli na całkowite wyeliminowanie problemu. Nie inaczej jest też z bezsennością. Jej psychiczne uwarunkowania gromadzą się niekiedy latami, więc nie należy oczekiwać, iż po jednej sesji każdy pacjent zostanie od razu wyleczony. Takie działania powinny być bowiem rozłożone w czasie.

Pomoc hipnotyzera w leczeniu bezsenności:

Hipnoza

Hipnoza

Co to jest hipnoza? Zastanawiasz się, co to jest hipnoza ? Źródła podają wiele definicji tego pojęcia, które często są rozbieżne. W najprostszym ujęciu jest to po prostu taki stan umysłu, który zachodzi w sposób naturalny. Tak, dobrze myślisz – jes...
Umów się na wizytę lub konsultacje

Umów się na wizytę lub konsultacje

Kim jestem? Dyplomowana bioenergoterapeutka, hipnotyzerka, coach, mistrz naturopatii - Grażyna Arendt. Prowadzę regularne zajęcia z pracy z emocjami poprzez ruch oraz cykliczne warsztaty weekendowe. Jestem członkiem Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów.Pracuje główn...